0 800 332727
Гра позбавляє людину здатності тверезо мислити, блокує звичайні потреби і руйнує соціальні зв’язки. На тлі ігроманії людина стає вразливою і для інших патологічних звичок — алкоголізму, прийому наркотиків.
Ігроманія — це психічна залежність людини від відчуттів, емоцій, які виникають у процесі гри. Ігровий азарт провокує сплески адреналіну, приємне збудження. Зазвичай залежність від азартних і віртуальних ігор розвивається в людей, які в реальному житті відчувають мало задоволень. Причини залежності:
- нудьга, відсутність захоплень;
- соціальна, особистісна нереалізованість, невдоволення собою, життям, відносинами;
- порушення в психічному розвитку, наприклад, надмірна емоційність, тривожність або експресивність характеру, неадекватне сприйняття небезпеки.
За сукупністю факторів у групі ризику може опинитися кожен, особливо у важкі життєві періоди.
Поштовхом для ігрової залежності може стати бурхливе обговорення нової комп’ютерної гри з друзями або стаття/фільм про великий виграш. Божевілля відбувається не відразу. Спочатку людина грає інколи. Виграш змушує її відчувати себе всесильною, а програш стимулює відігратися (пройти рівень ще раз). Для компенсації програшу гравець збільшує ставки, програє великі суми, займає гроші й обростає боргами. Він намагається приховати від близьких та знайомих своє захоплення, тому постійно бреше. На наступному етапі він ігнорує свої соціальні та сімейні обов’язки заради того, щоб провести час за грою. Нерідко він намагається все кинути, але синдром відміни змушує його знову повертатися до своєї пристрасті.
На жаль, ігроманія — хвороба, з якою залежний не може впоратися сам, без допомоги рідних і професійної психотерапії. Він доходить до стану повного відчаю та безнадії, впадає в депресію — це межа, по за якою багато залежних вчиняють суїцид.
- психотерапевтичні практики (сімейні та індивідуальні сеанси, групова терапія);
- гіпноз;
- духовна реабілітація «12 кроків»;
- ресоціалізація.
Ефективне лікування багато в чому залежить саме від програми духовного розвитку «12 кроків». Залежність позбавляє людину волі, віри в себе, спотворює її моральні принципи. Дванадцять кроків духовного відродження допомагають пацієнтові:
- усвідомити своє падіння;
- визнати помилки;
- провести самоаналіз і навчитися самокритиці;
- визнати свою слабкість і звернутися до вищих сил за підтримкою у важкій ситуації;
- виправити помилки, які призвели до особистих проблем і спричинили неприємності іншим людям;
- працювати над собою, виховувати в собі кращі якості;
- взяти на себе відповідальність за свої вчинки, поведінку;
- поділитися досвідом і допомогти іншим залежним.
Окрім основної програми, можливе проведення детоксикації (коли у пацієнта паралельно з ігроманією є також хімічна — алкогольна або наркотична — залежність).
Є ДВА ТИПИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
1) Реабілітація у закритому стаціонарі (це для тих людей, які мало з мотивовані і самі не повністю розуміють проблему залежності)
- Де є в центрі психологи, арт- терапевти і адиктологи які працюють 24/7 залежними
- Де немає прямої провокації для вживання наркотиків
- Де немає друзів, які провокують на вживання
- Де немає можливості дістати наркотичних речовин
- Де є здорове середовище серед одужуючих
- Підтримка 24/7
- Працює психолог з родиною
2) Амбулаторна реабілітація. Це відвідування тричі на тиждень! (цей варіант тільки для тих людей, які усвідомлюють повністю свою проблему і хочуть позбавитися залежності)
- Відвідування психолога
- Відвідування інформаційних занять
- Відвідування групи по профілактиці зриву
- Відвідування сімейного психолога
- Відвідування групової терапії
- Підтримка 24/7
- Працює психолог з родиною, сімейна психотерапія
Після проходження курсу реабілітації пацієнти клініки мають можливість брати участь у колективних заходах центру, роботі терапевтичного табору, реабілітації інших залежних. Допомога людям зі схожими проблемами допомагає краще зрозуміти себе, наповнює життя колишнього залежного новим змістом.
Ми також використовуємо альтернативні методи психосоціальної реабілітації — зустрічі з відомими людьми (спортсменами, артистами), арт-терапію, спорт та інше.
0 800 332727